Hotely a letenky » Peking (Beijing)

Beijing (Peking)

Obecné informace o Beijing (Pekingu)

Peking je hlavním městem Čínské lidové republiky a zároveň se jedná o provincii, která je přímo spravována ústřední komunistickou vládou. Ve městě žije více jak 17 mil. obyvatel a řadí se tak k největším městům na světě vůbec. Díky své rozlehlosti Peking leží jak na rovině, tak z části na kopcích a horách. Nejvyšším místem je Ling-šan 2 303 m a významnou řekou Čchao-paj, která zásobuje Peking pitnou vodou.

Historie Beijing (Pekingu)

Z historického hlediska, je Peking velmi staré město, které zažilo vládu několika dinastií, za jejichž působení se pomalu stalo kulturním a ekonomickým centrem Číny. Nejstarší dochované zmínky o tomto městě sahají až do dob 3. tisíciletí před naším letopočtem. Peking se díky své bohatosti stal terčem několika útoků a následným okupacím během celé své existence (např. Čingischán ve 13. století).

Ekonomie Beijing (Pekingu)

Ekonomika Pekingu se nejvíce rozvíjela v 15. století, kdy se Peking stal nejrychleji rostoucím městem v Asii. S vylepšením finanční situace souvisel i kulturní rozvoj města a následný prudký nárůst obyvatel Pekingu. K velkým změnám došlo především v druhé polovině 20. století, kdy během komunistické vlády došlo k velkému přebudování města včetně bourání několika historických budov a hradeb, které město obepínaly.

Významná kulturní zařízení Beijing (Pekingu)

  • pamětihodnosti – Zakázané město (sídlo císařů), Náměstí nebeského klidu (náměstí, na kterém byla vyhlášena Čínská lidová republika)
  • chrámy - Chrám nebes (chrám z roku 1420)
  • paláce - Čínský letní palác (uvnitř ručně vyhloubené jezero)
  • ostatní stavby - pekingské nádraží(monumentální funkční stavba)

Cestování do Beijing (Pekingu)

  • letadlo : Praha - Peking (Beijing) 12h 30min.