Hotely a letenky » Milano

Milano (Milán)

Obecné informace o Milano

Milano je centrální jednotkou pro Lombardii a provincii Milano. Patří k jednomu z největších měst Itálie a s aglomerací v níž žije na 7 mil. obyvatel. Milano je především spjato s obchodem a průmyslem, na nějž navazuje bankovnictví a kulturní rozmanitost. Městem neprotéká žádná větší řeka, za to podzemního vodstva je v Milano hodně.

Historie Milana

Z historického hlediska je Milano velice rušným místem. Bylo několikrát dobyto a okupováno například Římany, Visigóty, Langobardi atd. Rozvoj města byl poznamenán druhou světovou válkou, ale hned po jejím skončení se Milano stalo průmyslovým centrem a počet obyvatel zde velmi rychle rostl.

Ekonomie Milana

Ekonomika Milána rostla především po II. Světové válce, kdy se Miláno stalo centrem veškěrého průmyslu v Itálii. V závislosti na tom, se vybudovala železniční a dálniční infrastruktura včetně dvou mezinárodních letišť. K nejslavnějším Milánským firmám patří Alfa Romeo a Pirelli, jenž se zabývají automobilovým průmyslem a díky tomu vznikl nedaleko Milána i slavný závodní okruh Monza, kde se nyní jezdí F1. Další významným průmyslem je oděvnictví, kdy se Miláno stalo jednou s nejslavnějších měst v této kategoriii a každoroční módní přehlídky jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších a nejslavnějších. Díky narůstajícímu bohatství se Miláno stalo také bankovním centrem celé Itálie.

Významná kulturní zařízení Milana

  • Chrámy – Dóm (3. největší chrám na světě), Santa Maria delle Grazie (kostel, Poslední večeře – Leonardo da Vinci)
  • Divadla – La Scala (operní scéna, 2800 míst)
  • Muzea - Bibliotheca Ambrosiana (knihovna obsahující kresby Leonarda da Vinci a jeho deník)
  • Akce – FieraMilano (každoroční veletrhy)

Cestování do Milana

  • autobus : Praha - Milano 15h.
  • vlak : Praha - Milano 13h 30min.
  • letadlo : Praha - Milano 1h 15min.

La Scala

Světoznámá divadelní scéna, která vznikla v 18.století, proslula díky umělcům jako Mozart, Verdi, Bellini a Donizetti. Hlavním lákadlem tohoto kulturního stánku je tedy opera, která se nese sálem díky výborné akustice. Postupným rozšiřováním se navýšila kapacita na současných 2800 míst ovšem i přesto je cena lístku, pro běžně ekonomicky situovaného člověka, nedostupná.