Hotely a letenky » Benátky (Venezia)

Venezia (Benátky)

Obecné informace o Venezia (Benátky)

Benátky jsou světoznámým turistickým centrem, ležící v severní Itálii u jaderského moře. Venezia, jak se Benátkám říká v Itálii i v ostatních státech, je postavena na laguně, kterou se proplétají nejrůznější kanálky s vykrojenými mosty pro možné podjíždění gondol. Město leží na více jak sto ostrůvcích, kde na některých jsou písečné pláže, umocňující zážitek z tamního koupání.

Historie Venezia (Benátek)

Založení Venezia je datováno do druhé poloviny pátého století našeho letopočtu. Z historického hlediska Benátky měli největší moc a význam po rozpadu západořímské říše, kdy se na několik desetiletí staly dopravním uzlem na cestě přes středomoří. Díky tomu měly i nejlepší obchodní vztahy s Malou Asií a následně celou Asií, které ovšem skončily po Arabské nadvládě nad obchodními cestami. Z novodobé historie je nutné zmínit rok 1987, který znamenal vstup tohoto města do UNESCO.

Ekonomie Venezia (Benátek)

Benátky jsou typickým představitelem města využívajícího turistického ruchu jako svého hlavního zdroje příjmů. Od 70. let jsou obytné prostory v tomto městě skupovány společnostmi, které potřebují ubytovací kapacity pro návštěvníky. Od těch dob počet obyvatel Benátek klesá, ale roste počet turistů, kteří za prohlídku zdejších krás jsou ochotni zaplatit nemalé částky. Dalším přísunem peněz bylo zařazení Benátek do kulturního dědictví UNESCO, kdy byly naloženy nemalé částky na restauraci pamětihodností a vlastních domů, které stojí na dubových kůlech zapuštěných v moři již od svého postavení. Benátky jako symbol romantiky jsou také dějištěm nejednoho romantického filmu a díky pronájmu veřejných prostor získává město další zdroj příjmu.

Významná kulturní zařízení Venezia (Benátek)

  • kostely - San Ludovico (z 1.pol. 15. století), Santa Caterina dei Sacchi (z 11.století), Santa Maria Assunta (barokní stavba)
  • ostatní místa - Náměstí sv. Marka (centrum Benátek), Canal Grande (dopravní tepna)
  • ostatní stavby - Ponte di Rialto (slavný most), Sansovino (knihovna v renesančním slohu), Dóžecí palác (gotická stavba)

Cestování do Venezia (Benátek)

  • autobus : Praha - Benátky (Venezia) 13h 45min.
  • vlak : Praha - Benátky (Venezia) 13h. 41min.
  • letadlo : Praha - Benátky (Venezia) 1h. 30min.