Hotely a letenky » Berlín

Berlin

Obecné informace o Berline

Počet obyvatel Berlina se pohybuje okolo 3,4 mil. Berlin je z velké části obydlen kromě Němců hlavně Turky, Poláky, Srby a Araby. Nejvýznamnějším vodním tokem je řeka Spree, která městem protéká. Významná vlaková nádraží jsou Berlin Hauptbahnhof, Ostbahnhof, Spandau, Südkreuz a Gesundbrunnen. Letecká dostupnost je poměrně dobře zajištěna třemi letišti Tempelhof, Tegel a Schönefeld. V Berlíně existuje síť mhd, která obsahuje jak metro tak tramvaje a autobusy.

Historie Berlina

Berlin je od roku 1991 hlavním městem Spolkové Republiky Německo a rovněž jednou ze spolkových zemí. V pohnuté historii tohoto velkého města byl Berlin po několik desetiletí rozdělen na dvě části, které se spojili až po pádu komunistické nadvlády nad východním Německem. V druhé světové válce byl Berlin i bombardován, čehož smutným pomníkem je Teufelsberg, nejvyšší místo v Berlíně, které je tvořeno sutinami zničených domů.

Ekonomie Berlina

Ekonomii Berlína nejvíce ovlivnily světová válka a studená válka a ani v současné době na tom není Berlín nějak dobře. Je to pravděpodobně dáno i polohou v Německu, kdy je Berlín obklopen chudými spolkovými zeměmi, navíc je jen 70 km od hranic s Polskem. Největší slabinou je potom nezaměstnanost, která se pohybuje nad 15%.

Významná kulturní zařízení

  • opera - Staatsoper, Deutsche Oper, Komische Oper
  • muzea - Pergamonské muzeum, Egyptské muzeum
  • akce - Berlinale (filmový festival), Love Parade (festival techno hudby), Christopher street day (pochod homosexuálů)
  • univerzity - Humboldtova univerzita, Technická univerzita, Svobodná univerzita
  • pamětihodnosti - Říšský sněm, Braniborská brána, Postupimském náměstí, Olympijský stadion
  • zábava - Tropické ostrovy (největší aquapark v EU)

Cestování v Berline

  • autobus : Praha - Berlin 4h.
  • vlak : Praha - Berlin 4,5h.
  • letadlo : Paha - Berlin (TXL) 1h.

Tropické ostrovy u Berlina (Tropical Islands Resort)

Tropické ostrovy, je název pro obří aquapark, který je vybudován z bývalého hangáru pro vzducholodě. Nalézá se nedaleko od hlavního města Německa Berlina. Tento zábavní komplex zahájil svůj provoz v roce 2004 a těší se velké oblibě i u českých občanů. Zakladatelem projektu byl Colina Aua, jehož cílem, bylo přivést kus Asie do střední Evropy. Nejhojněji navštěvovanou částí Tropických ostrovů je laguna hned u vstupu do hangáru. Její velká obliba vyplívá především v nadprůměrně teplé vodě, která dosahuje hodnot 32°C, čili je vhodná především pro mladistvé. Pro relaxaci slouží v Tropických ostrovech především 200m dlouhá písčitá pláž u tak zvaného jižního moře. Po celém aquaparku jsou rozmístěny vířivky, umělé vodopády, skluzavky a mnohé další. Aby dojem orientu byl dokonalý, v přesných intervalech tančí na zdejších plážích tanečnice a k jídlu a pití jsou podávány speciality asijské kuchyně. Zajímavou atrakcí může být také procházka Tropickým pralesem, který byl věrně vybudován odbroníky na tuto oblast z Asie. V současné době již několik českých společností organizuje zájezdy na Tropické ostrovy, které jsou často spojeny s prohlídkou nedalekého Berlína a jeho pamětihodností. Samozřejmostí je, že tento aquapark se nesnaží dělat konkurenci opravdovým Tropickým ostrovům, ale mohou návštěvníky natolik nalákat, že ti si další rok již zájezd do exotiky zaplatí.